teisipäev, 10. november 2020

AASTA 2020 SAKSAMAAL 

Tere head lugejad,


Palju vett on merre voolanud viimasest postitusest. Kirjutan teile tänases postitusest kokkuvõtvalt aastast siin Saksamaal -  jalgpallist, ehitustööst ja eluolust. 


See aasta on meid saatnud kõiki ja puudutanud nii suuremal , kui vähemal määral koroona Covid-19. Nii samuti ei jäänud suurriik Saksamaagi sellest puutumata. 


Meie jalgpalli hooaeg pidi algama märtsis, aga esimese lainena lükati see koheselt edasi teadmata tähtajaks. 

Elus on ikka nii, et võimalus võrsub kõige täbaramast olukorrast. Nii tuli meil võimalus minna tööle Leipzigi ehitusobjektile. Mõeldud. Tehtud. Hetkelises muutuvas maailmas tuleb võimalustest kinni haarata ja see oli antud olukorras parim lahendus, end töös ja produktiivsena hoida. 


Kolm kuud ehitusel möödus nagu linnulennul, millest võtsin endaga kaasa tohutult kogemusi ja teadmisi. Peab tõdema, et ei olnud lihtsast killast, üldsegi mitte. Hommikul 8-17ni tuli ikka hagu anda. Kõik mis ei tapa, teeb tugevaks. Enamus töödest olid lammutused. . Aga tore kogemus, Iga päev õpime midagi uut. 


Seejärel kogunemise uuesti meeskondlikult 11.ndal juunil ja alustasime treeningutega. Peale teist treeningnädalat sõitsime Tšehhi laagrisse. Saime kolm tugevat kontrollkohtumist peetud, millest kaks olid võidukad. Kalendrisse oli planeeritud kaks kuud ettevalmistus treeninguid ning sõpruskohtumisi. 

Kõik näis nagu loogilist rada pidi. Aga...nagu öeldakse, kui sina planeerid, siis jumal naerab. 


Septembris alustasime hooaja mängudega ning need pidid kalendri järgi lõppema 5.detsembril. 

Nagu eelnevalt ka mainisin, siis maailm on koroonatõttu niivõrd muutuv ja kindel ei saa olla siin milleski. Lootsin südamest ja palvetasin, et saame selle aastanumbri sees veel hooaja mängud peetud ja siis saab minna teenitud puhkusele - ehk koju vanematele külla sõita. Sõpru näha ja lähedastega kvaliteetaega veeta. Võta näpust! Tänase seisuga on aga alates 2.novembrist kogu Saksamaa uuesti lukus. St. Baarid, restoranid, spordiklubid jms suuremad või väiksemad üritused on tühistatud. Poodides ja linna vahel on maskid kohustuslikud. 

Ühtlasi on ka hooaeg tühistatud ja selleks aastaks mängud mängitud ja koju tulek... see on üldse suure küsimärgi all. 


Saksamaaga saan samuti vaikselt Sina peale, õpin usinalt saksa keelt, naudin seda kohaliku kultuuri ja peab tôdema, et Baiernimaa regioon on üks loodukaunemaid ja logistiliselt väga mugavas kohas. Miks? Mõni tund ja oled Austrias. Mõni tund ja oled Itaalias. Mõni tund ja oled Tšehhis. Kõik on käe jala juures. Vahva! 

Peale selle on inimesed äärmiselt sõbralikud ja soojad. Abivalmid. Tunnen end siin väga koduselt! :) 


Soovin teile tugevat tervist ja olge hoitud!❤️


KR

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar