pühapäev, 24. aprill 2016

Jalgpalluri elust, hooajast, treeningutest, söögist ja ettevalmistumisest.


Meie hooaeg, mis algab märtsis ja lõppeb novembris, kestab tavaliselt 8 kuud. Selle aja sees on 36 mängu + karikamängud. Enne hooaja algust on meil hooaja ettevalmistus, mis saab alguse detsembri keskpaigas ja lõppeb veebruari lõpus. Selleks ajaks peame olema valmis hooajaks, loomulikult on selle kõige juures peamine, et oleksime terved ja meid ei kimbutaks vigastused.


Suveperioodil on meil ka 1-2 nädalat pausi, kus saame natuke ‘’hinge tõmmata’’ et uue hooga edasi panna.
Treenime keskmiselt 4-5 korda nädalas + mäng. 
See on pikk aeg ja nõuab palju intensiivseid trenne, keskendumist ja pühendumist. Igaks mänguks peab olema 100% pühendunud ja valmis - selline on juba spordi ilu ja võlu.
Kõige selle juures peab olema professionaalne suhtumine nii eraelus kui ka jalgpalluri elus. Pead kinni pidama enda eesmärkidest, mida oled endale seadnud. 
Kui soovid olla edukas ja jõuda kaugele jalgpallurina, pead olema iga päev pühendunud oma eesmärkidele, jälgima oma toitumist, andma treeningutel endast 100% ja loomulikult andma endast parima mängudes. Usun, et see on igas valdkonnas nii - pühendumine, eesmärgid ja tegutsemine viivad sihile. 

Kui tulla treeninggraafiku juurde, siis harilikult kestavad treeningud 1,5-2 tundi. Koguneme 30min enne trenni algust ning teeme individuaalselt lihased soojaks, et trenniks valmis olla. Peale trenni venitame, teeme jõudu ning ajame spordimeeste juttu. Kõik näevad iga päev selle nimel vaeva, et olla homme veel parem kui täna.
Igal hommikul peab tõustes ja voodist välja astudes tekkima mõte, et kas ma olen teinud nii, et minust saab veel parem mängija veel parem inimene. 
Alusta enda hommikut mõne toreda rituaaliga, harjutusega, mis annab Sinu päevale head energiavõnked.


Hommikulaua menüüs võiks olla puder, muna või müsli, mis sobib toiduks nii väikesele kui ka suurele jalgpallurile. Hommikusöök on ühtlasi ka päeva tähtsaim toidukord. Kõik me oleme kuulnud vanasõna: "Hommikusöök söö ise, lõuna jaga sõbraga ja õhtusöök anna ‘’vaenlasele’’. " Tavaliselt on ka hommikusööki söönud inimene paremas tujus. 
Hommikusöögi kõrvale sobib hästi sidrunivesi (minu vaieldamatu lemmik) või mahl - need on organismi parimad äratajad. Kindlasti jooge palju vett!

Lõunasöögi puhul on sama olukord nagu teistegi söögikordadega. Minu menüüs on harilikult riis, tatar, kana, kodujuust, kala, köögiviljad, kõik oleneb ka päevast ja treeninggraafikust. Ning joogiks? Hetkel katsetan kookose-ananassi proteiini smuutit, mis on hea maitsega ja kasulik! Loomulikult võib joogiks olla ka vesi, piim või mahl, kõik oleneb inimesest ja tema maitsemeeltest.

Õhtusöök- mõni kergem salat, liha, makaronid, köögiviljad. Kerged snäkid - pähklid, porgand.
Valikuvariante on palju! 

Söögid peavad olema minu jaoks lihtsad ja head. Imedieedid ei taga minu jaoks püsivat tulemust.

Lõppfaasis ütlen, et uni on meie jaoks väga tähtis. Puhake ilusti, et olla uuel päeval taas täis positiivset energiat ja astuda hea tundega päevale vastu.

Ma usun, et see on igas valdkonnas nii - pühendumine, eesmärgid ja tegutsemine viivad sihile. Ärge kartke aeglast kasvu, lihtsalt astuge see esimene samm ja uskuge. Sa ei pea nägema tervet treppi, lihtsalt astu esimene samm. Ainult need, kes võtavad endale ebareaalsed ülesanded, avastavad midagi reaalset.

Kui oled enda arvates liiga väike, et midagi muuta, siis olen enam kui kindel, et ei ole Sa veetnud õhtut ühe sääsega. :) Kevin Rääbis #8


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar