esmaspäev, 18. aprill 2016

Kuidas sportida edukalt?

Hei-hei!


Oma esimeses blogi postituses teen juttu sellest, kuidas sportida edukalt.
Olles tegelenud jalgpalliga 16 aastat, olen kokku puutunud paljude erinevate olukordadega. Olen ka varasemalt meedias rääkinud, et minu arvates on eluaastad 16-18 sportlase jaoks üliolulised, kuna paljudel on mõtted hajevil ning seetõttu ei suudeta jääda enda kire juurde. Kui suudad selles eas selja sirgena hoida ja enda eesmärkides kindel olla - usu mind, siis lööd Sa läbi igas spordivaldkonnas, mida armastad. Selle kõige juures on väga tähtis mõttepunkt ka vanematel, kes peavad hoidma ja suunama oma lapsi. Loomulikult peavad ka lapsed ise seda soovima teha, sest vastu tahtmist ei saa elus midagi, saavutustest rääkimata. Kõike tuleb teha läbi armastuse, kire ja suure tahtmise!
Tuleb kuulata oma mõistust ja ka südant, kui vaja. Mõistagi töötab südametarkus igas elu olukorras, kuid seda vaid eeldusel, et osatakse südant kuulata igas olukorras.

Rääkides nüüd nädalapäevadest, mitu korda sporti teha, siis mina isiklikult soovitaksin kindlasti nädalas jätta üks vaba päev - Sinu lihas vajab puhkust ja loomulikult Sina ise. Ületreenimine ei vii kuhugi. Keegi meist ei soovi vigastusi, mis võivad Sind spordist veel kauem eemal hoida. Kuna armastan jalgpalli, siis hea meelega mängiksin seda iga päev, aga iseenda hoidmiseks on minu treeninggraafikus üks vaba päev, mille pühendan endale ja perele. 

Kõik me võiksime vähemalt 2-3 korda nädalas liikuda, kas siis spordisaalis või väljas värske õhu käes. Liikumine on vajalik kõigile ja igas vanuses inimesele. Sport ei küsi vanust.
Hea tervise suur alustala on ka tervislik toitumine, mida ma ei tohi kindlasti unustada.
Loomulikult peab endale naudinguid lubama. Pidevalt rutiinis olles, hakkab see Sinule endale survet avaldama ja hiljem võib see veel olla lihtsalt koormav. Mõõdukalt võid süüa kõike, aga toituda tuleb tasakaalustatult. 

Mina usun, et suureks või väikseks teeb meid kõiki meie tahe. Kui me tõesti midagi väga tahame ja endale eesmärgid seame, siis on elus kõik võimalik. Aastas on 365 päeva - tee need päevad enda jaoks tähendusrikkaks. Iga päev on uus lehekülg, uued võimalused. Tee seda mis teeb Sind õnnelikuks!


Panen siia üles ka pisikese võrdluse pildi. Aastaid tagasi vigastuse pausil olles ja mitte sportides olin selline, nagu vasakul fotol näha. Hetkel olen saavutamas enda kõige paremat vormi, kuid pikk tee on veel minna. Elus on kõik võimalik. Alusta juba täna! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar